اشتراک گذاری

تاخیر ورودی در تلویزیون چیست؟

شما در زمان خرید تلویزیون باید به فاکتورهای مختلفی توجه کنید. یک سری از آنها ویژگی های ظاهری محصول است. اما یک سری دیگر از این ویژگی ها شامل مشخصات فنی یک تلویزیون می شود که می تواند در اجرای برنامه ها یا سایر عملکردهای دستگاه تاثیر داشته باشد.یکی از فاکتورهایی که روی پخش محتوا تاثیر دارد، تاخیر ورودی تلویزیون است و به معنی مدت زمانی است که طول می کشد تصاویر ارسال شده روی صفحه نمایش پخش شوند. برای تعمیرات تلویزیون با گارانتی میتوانید با ما تماس بگیرید تا از این خدمات مرکز ما استفاده کنید.

 این مشخصه خصوصا برای کسانی که می خواهند از مانیتور تلویزیون به عنوان مانیتور بازی استفاده کنند اهمیت زیادی دارد. بنابراین اساسا تاخیر ورودی در تلویزیون از جمله ویژگی هایی است که گیمرها باید حتما به آن توجه داشته باشند.. تاخیر ورودی می تواند سرعت اجرای بازی ها را افزایش دهد و موجب بهبود عملکرد تلویزیون شود. اما برای این که تاخیر ورودی بهترین عملکرد را ارائه دهد چطور باید آن را انتخاب کرد؟ در این راهنما به صورت کامل با تاخیر ورودی و اهمیت آن آشنا می شویم.

تاخیر ورودی تلویزیون

نقش تاخیر ورودی در تلویزیون

تاخیر ورودی به معنای مدت زمانی است که طول می کشد تا تصاویر ارسال شده و پخش شوند. بنابراین بهترین تاخیر ورودی برای تلویزیون ها، تاخیر ورودی کم است، به این معنی که هر چقدر مدت زمان ارسال تصاویر یا همان تاخیر ورودی کمتر باشد، کیفیت و عملکرد تصاویر نیز بهتر است. به این ترتیب تصاویر تلویزیون و ویدئوها بدون این که مکث زیادی داشته باشند، با سرعت و کیفیتی بسیار بالا نمایش داده می شود.

این مدت زمان ارسال تصاویر تحت تاثیر سه فاکتور ارسال تصاویر از منبع، پردازش این تصاویر و مدت زمانی که نمایش تصاویر طول می کشد باشد. در نتیجه هر چقدر که این سلسله مراتب سریع تر باشد و زمان کمتری ببرد، سرعت و کیفیت تصاویری که نمایش داده می شود هم بیشتر است. بنابراین باید ببینید که تاخیر ورودی در تلویزیون چقدر است و چطور می توان آن را متناسب با نوع استفاده از تلویزیون بهینه کرد.

چطور میزان تاخیر ورودی در تلویزیون را مشخص کنیم؟

قبل از هر چیزی لازم است بدانیم چطور می توان تاخیر ورودی را تعیین کرد. اندازه گیری این فاکتور چندان سخت نیست و با یک روش ساده می توان آن را اندازه گرفت. برای این منظور باید تلویزیون خود را به یک سیستم کامپیوتری وصل کنید. حالا یک محتوای یکسان را در کامپیوتر و تلویزیون به صورت همزمان پخش کرده و ببینید که سرعت آنها با هم چقدر تفاوت دارد.

این روش به صورت تقریبی می تواند میزان تاخیر ورودی را به شما نشان دهد. با این حال اگر به دنبال یک روش دقیق تر هستید باید با استفاده از یک ابزار مخصوص مانند Leo bodnar میزان تاخیر ورودی را اندازه بگیرید. اگر می خواهید ببینید که آیا تاخیر ورودی دستگاه برای بازی مناسب است یا خیر، می توانید از این ابزار که دقیق تر است برای اندازه گیری تاخیر ورودی استفاده کنید.

آیا می توان میزان تاخیر ورودی در تلویزیون را بهبود بخشید؟

بعد از این که توانستید میزان تاخیر ورودی در تلویزیون را اندازه بگیرید، اگر این مقدار برای شما مطلوب نبود می توانید از طریق یکسری راهکارها میزان تاخیر ورودی را بهبود ببخشید. تلویزیون به گونه ای تنظیم شده اند که میزان تاخیر ورودی آنها روی حالت حداقل قرار داشته باشد. در صورتی بخواهید میزان تاخیر ورودی را روی میزان حداقل قرار دهید می توانید در بخش تنظیمات تلویزیون، در قسمت system general، تاخیر ورودی را روی میزان حداقلی قرار دهید.

علاوه بر این اگر می خواهید از تلویزیون برای بازی کردن استفاده کنید بهتر است در قسمت تنظیمات تلویزیون حالت دستگاه را روی گیم یا حالت PC تنظیم کنید. در نهایت نیز تمامی تنظیمات تلویزیون را غیر فعال کنید. به این ترتیب میزان تاخیر ورودی برای بازی شما بهینه می شود. برای بهبود تاخیر ورودی در زمان استفاده از منابع آنالوگ هم می توان با کمک سیگنال های دیجیتالی تاخیر ورودی تلویزیون را کاهش داد.

اینو بخون حتما به کارت میاد : چرا کانال‌های تلویزیون با تاخیر عوض می‌شوند؟

تاخیر ورودی تلویزیون چطور روی آن تاثیر می گذارد؟

به صورت کلی تاخیر ورودی در تلویزیون ها یکی از فاکتورهایی است که می تواند روی قیمت آن تاثیر داشته باشد. اگر تاخیر ورودی یک تلویزیون زیاد باشد، تصاویر و ویدئوها در آن با تاخیر پخش می شوند و در نتیجه احتمال کاهش کیفیت تصاویر وجود دارد.

خصوصا اگر تصاویر سریع و متوالی در نمایشگر تلویزیون پخش شوند، به دلیل این که تاخیر ورودی آن بالاست، کیفیت خوبی ندارند. این امر در زمان اجرای بازی ها روی نمایشگر تلویزیون بیشتر به چشم می خورد و زمانی که شما در حال بازی کردن هستید، عملکرد دستگاه اصلا مطلوب نیست. به همین دلیل است که تاخیر ورودی تلویزیون اهمیت زیادی دارد و باید در زمان خرید این دستگاه ها به این گزینه هم توجه کرد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩