اشتراک گذاری

علت هاله سیاه روی تصویر تلویزیون سامسونگ چیست؟

ممکن است شما نیز با مشکل هاله سیاه روی تصویر تلویزیون سامسونگ روبرو شده باشید و به دنبال رفع آن باشید. بروز این مشکل می تواند دلایل زیادی داشته باشد و راهکار های بسیاری برای برطرف کردن آن ارائه شده است. در ادامه این مطلب قصد داریم به علت ایجاد لکه های سیاه روی صفحه تلویزیون سامسونگ اشاره کنیم تا بتوانید راحت تر آن را رفع کنید.

علت هاله سیاه روی تصویر تلویزیون سامسونگ چیست؟

دلایل ایجاد هاله سیاه روی تصویر تلویزیون سامسونگ

پدید آمدن هاله سیاه روی تصویر تلویزیون سامسونگ می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

این مقاله برای شما مفید است : پیشگیری از سوختن پیکسل در تلویزیون 

خرابی برد پاور

برد پاور به عنوان یک قسمت مهم و حیاتی برای تلویزیون محسوب می‌شود.  بدون آن، امکان تامین نیرو و انرژی برای سایر قطعات وجود ندارد و به خصوص برای مین برد و بک لایت که برای تولید نور صفحه نمایش استفاده می‌شوند، ضروری است. در صورت بروز هر گونه خرابی در برد پاور، تلویزیون قادر به روشن شدن نخواهد بود و یا باعث ایجاد هاله ای سیاه روی تصویر می شود.

گرد و غبار زیادی روی تلویزیون تجمع یافته است

در صورتی که گرد و غبار زیادی روی تلویزیون جمع شده باشد، به مرور باعث خرابی دستگاه و ایجاد هاله سیاه روی تصویر تلویزیون سامسونگ می شود. به منظور رفع این مشکل لازم است اقدام به بیرون آوردن پنل دستگاه کرده و لایه های آن را تمیز کنید.

در صورتی که مشکل دستگاه گسترده تر باشد، باید پنل را تعویض کنید تا مشکل لکه های سیاه روی صفحه تلویزیون برطرف گردد. باید اشاره کنیم که این کار بسیار پیچیده بوده و باید صرفا توسط متخصصان ماهر و آموزش دیده انجام شود.

پنل تلویزیون دچار خرابی شده است

از دیگر دلایل مهمی که باعث ایجاد هاله سیاه روی تصویر تلویزیون سامسونگ می شود، مربوط به خرابی پنل دستگاه است. چنانچه بخشی از ماژول یا لیکوئید دچار آسیب شود، شما لکه های سیاه روی صفحه تلویزیون مشاهده خواهید کرد. در این صورت باید از تکنسین های نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ برای رفع مشکل درخواست کمک کنید.

پیکسل های تلویزیون دچار ایراد شده است

در تلویزیون های سامسونگ از فناوری های پیچیده و پیشرفته ای استفاده شده که پیکسل صفحه نمایش یکی از آن ها است. در واقع صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ از میلیون ها نقطه یا پیکسل تشکیل شده که به رنگ های آبی، قرمز، سیاه، سفید و سبز هستند.

در صورتی که یکی از پیکسل ها دچار مشکل شوند یا یکی از رنگ ها به شکست بخورند، هاله سیاه روی تصویر تلویزیون سامسونگ ایجاد می شود و قادر به تماشای تلویزیون نخواهید بود. برای رفع این مشکل می توانید از برنامه بازیابی پیکسل در صفحه نمایش استفاده کرده و یا از متخصصان در این حوزه درخواست کمک کنید.

بک لایت تلویزیون دچار خرابی شده است

از دیگر علت های پدیدار شدن لکه های سیاه روی صفحه تلویزیون مربوط به خرابی بک لایت دستگاه است. در صورتی که لامپ های بک لایت دچار خرابی یا سوختگی شوند، این مشکل برای دستگاه شما ایجاد شده و تصاویر واضح نمایش داده نخواهند شد.

با توجه به اینکه بک لایت وظیفه دارد نور و روشنایی مورد نیاز تلویزیون سامسونگ را ایجاد کند، با خاموشی آن، نمایش تصاویر با مشکل مواجه می شود و بخشی از نمایشگر تیره و تاریک می شود. در صورت بروز این مشکل سریعا برای رفع آن اقدام نمایید. چرا که لامپ های سوخته به مرور باعث خراب کردن لامپ های سالم شده و در نهایت صفحه نمایش کاملا سیاه خواهد شد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩