اشتراک گذاری

راهنمای فارسی تلویزیون دوو

شرکت دوو از سال 1967 در شهر سئول فعالیت خود را آغاز کرد.این کمپانی بزرگ کره ای تا قبل از بحران مالی آسیا ، دومین کمپانی بزرگ در کره جنوبی بود ؛ البته امروزه نیز این برند جزو یکی از قوی ترین برندها بوده که در زمینه های مختلفی از جمله طراحی و تولید تلویزیون فعالیت دارد. همانطور که می دانید تمامی لوازم برقی هنگام روانه شدن به بازار ، به همراه خود یک راهنمای فارسی تلویزیون دوو دارند ؛ این دفترچه شامل موارد مختلفی مانند: نحوه نصب و راه اندازی ، نکات افزایش طول عمر دستگاه و آشنایی با قسمت های مختلف دستگاه ، است ؛ بنابراین هنگامی که شما یک تلویزیون دوو خریداری می کنید ، می توانید در جعبه آن یک دفترچه راهنما پیدا کنید.

اما در اکثر مواقع ، دفتر راهنمای همراه محصول به زبانی غیر از زبان فارسی بوده و این موضوع برای خریداران فارسی زبان تلویزیون دوو یک چالش به حساب می آید ؛ بنابراین اولین سوالی که در ذهن کاربر شکل می گیرد این است که چگونه می توان به راهنمای فارسی تلویزیون دوو دسترسی پیدا کرد؟ و یا اینکه از کجا باید ترجمه فارسی دفترچه راهنمای تلویزیون دوو را پیدا کرد؟ ؛ در چنین شرایطی خواندن مقالاتی مانند این مقاله از سایت می تواند به شما کمک کند.

راهنمای فارسی تلویزیون دوو

نحوه نصب و راه اندازی تلویزیون دوو در دفترچه راهنمای فارسی

مهم ترین مسئله برای استفاده از تلویزیون دوو یا برندهای دیگر این است که بدانید چگونه دستگاه را نصب و راه اندازی کنید ؛ زیرا بعد از آن می توانید در بالاترین سطح کیفیت از وسیله خود استفاده کنید. در راهنمای فارسی تلویزیون دوو نیز به نکات مهمی در این باره اشاره شده است که در ادامه مطلب به آنها می پردازیم.

برای تعمیر تلویزیون در منزل میتوانید با مرکز ما تماس بگیرید

 1. مکان قرار گیری تلویزیون دوو را به گونه ای انتخاب کنید تا به پریز برق نزدیک باشد و نیازی به سیم کشی های طولانی از پریز برق به تلویزیون نباشد.
 2. برای قرار دادن تلویزیون خود در مکانی خاص حتما به اطراف و بالای دستگاه توجه کنید تا اشیایی قرار نداشته باشد که امکان سقوط آنها وجود دارد.
 3. توجه کنید که حتما تلویزیون را در جایی قرار دهید که پشت آن پنجره وجود داشته باشد و همچنین بهتر است دستگاه را در مکانی قرار دهید که در معرض مستقیم نور خورشید نباشد ؛ زیرا رعایت این موارد باعث می شود تا دستگاه شما دیر تر داغ کند.
 4. هنگام نصب تلویزیون دوو به دیوار و یا قرار دادن آن روی میز ، حتما به ارتفاع نصب یا قرار گیری دستگاه توجه کنید تا هنگام تماشای برنامه مورد علاقه خود با مشکل مواجه نشوید.
 5. اگر تلویزیون را روی میز قرار می دهید حتما مکان آن را طوری در نظر بگیرید که پشت دستگاه یک دیوار قرار داشته باشد زیرا این مورد باعث می شود تا خطر سقوط تلویزیون در زمان لرزش های خفیف ، کاهش یابد.

نکات مهم برای افزایش طول عمر تلویزیون دوو

یکی دیگر از موارد مهم در راهنمای فارسی تلویزیون دوو ، نکاتی هستند که باعث افزایش طول عمر دستگاه می شوند ؛ برخی از این نکات عبارتند از:

 1. اجازه ندهید تا دستگاه به مدت طولانی کثیف بماند و در بازه های زمانی منظمی حتما آن را تمیز کنید.
 2. برای تمیز کردن تلویزیون دوو حتما از یک دستمال نرم و بدون پرز استفاده کنید. ( این کار از خط افتادن روی پنل و صفحه نمایش دستگاه جلوگیری می کند.)
 3. به هیچ عنوان برای تمیز کردن تلویزیون از موارد شوینده یا شیمیایی استفاده نکنید و فقط آن را توسط دستمال مخصوص پاک کنید.
 4. تا حد امکان دستگاه را در ساعت اوج مصرف برق ، روشن نکنید.

آشنایی با بخش های مختلف تلویزیون دوو در دفترچه راهنمای فارسی

یکی دیگر از قسمت های مهم در راهنمای فارسی تلویزیون دوو ، آشنایی با بخش های مختلف آن است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 1. بخش سیم پیچی و اتصالات دستگاه
 2. طراحی پایه تلویزیون و جنس آن
 3. طراحی و جنس صفحه قاب
 4. درگاه های مختلف تلویزیون دوو مانند : HDMI و USB
 5. دکمه های موجود روی بدنه تلویزیون دوو

نحوه نصب گوشی به تلویزیون دوو در دفترچه راهنما

از دیگر موضوعات مختلفی که در راهنمای فارسی تلویزیون دوو به آن پرداخته شده است ، نحوه نصب گوشی به تلویزیون است که به صورت زیر است:

 1. اگر سیستم عامل گوشی و تبلت شما ios است و یا می خواهید گوشی آیفون خود را به تلویزیون دوو نصب کنید باید از برنامه Airport Express Portable Hotspot استفاده کنید.
 2. اگر تبلت یا گوشی اندرویدی شما از کابل HDMI پشتیبانی نمی کنند ، می توانید از طریق پورت های MHL و Slimport برای وصل شدن موبایل یا تبلت خود به تلویزیون دوو ، اقدام کنید.
 3. اگر موبایل یا دیگر دستگاه های شما ا از کابل HDMI پشتیبانی می کنند ، می توانید به راحتی با استفاده از این کابل ، دستگاه خود را به تلویزیون دوو نصب کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : نحوه حذف کانال در تلویزیون

از جمله موارد دیگری که در راهنمای فارسی یا دفترچه راهنمای تلویزیون دوو به آن اشاره شده است ، عبارتند از:

 1. نحوه اتصال تلویزیون دوو به اینترنت
 2. طریقه استفاده از ریموت کنترل دستگاه
 3. وظیفه موتور پردازشگر تلویزیون دوو
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩