اشتراک گذاری

معنای پیام no signal چیست و چرا پدیدار می شود؟

یکی از پیغام های دردسرسازی که کاربران روی مانیتور سیستم شان با آن مواجه می شوند، پیام no signal است. در این حالت با نمایش پیغام نو سیگنال مانیتور سیستم هیچ دریافتی نداشته و هیچ ورودی دریافت نمی کند. در واقع در این حالت مانیتور هیچ سیگنالی از کارت گرافیک دریافت نمی کند و به همین دلیل نمی تواند تصویر و محتوای تصویری را نمایش دهد.

در بیشتر مواقع نمایش پیام no signal به دلیل قطع شدن اتصالات کابل های سیستم است. در واقع کابلی که اتصال و ارتباط بین مانیتور و کیس را برقرار می کند، قطع شده و به همین دلیل این پیغام در مانیتور نمایش داده می شود. اما دلایل مختلف دیگری هم می تواند موجب نمایش این پیغام روی نمایشگر شود که اکثر این دلایل ریشه ی سخت افزاری دارند. در ادامه می خواهیم دلیل بروز این پیغام و راه حل های رفع آن را مورد بررسی قرار دهیم.

پیام no signal

دلایل نمایش پیام no signal چیست؟

اولین دلیل بروز پیغام نو سیگنال روی مانیتور، بروز مشکل در کابل اتصال کیس به مانیتور است. قطع بودن اتصال، پوسیدگی و پارگی کابل و مواردی مشابه می تواند موجب نمایش این پیام روی نمایشگر شود. در مرحله بعدی خود مانیتور و خرابی و وجود مشکلات سخت افزاری مختلف در آن می تواند دلیل نمایش این پیام باشد. خرابی و بروز مشکل در کارت گرافیک سیستم و رم آن هم می تواند از دلایل دیگر نمایش پیام no signal روی مانیتور باشند.

گاهی اوقات گرد و غبار جمع شده روی کارت گرافیک یا درست قرار نگرفتن کارت گرافیک و رم در جای شان، موجب نمایش این پیغام می شود. سایر مشکلات و خرابی های سخت افزاری، بروز مشکل در درایور های سیستم خصوصا کارت گرافیک آن و بروز یک سری خطا های سیستمی از دلایل دیگر نمایش این پیغام خطا روی مانیتور است. حال با توجه به هر یک از این دلایل، راه کار هایی را در زیر برای رفع این پیغام بررسی می کنیم.

اینم بخون به کارت میاد🤩 : 👈 بازیابی رمز تلویزیون 👉

راهکارهای رفع ارور no signal

بررسی کابل مانیتور و اتصال آن

اولین کاری که باید برای رفع پیام no signal انجام دهید، بررسی کابل اتصال کیس به مانیتور است. ممکن است کابل شل باشد یا این که درست وصل نشده باشد و همین امر موجب بروز این ارور در نمایشگر سیستم شده است. در صورت درست وصل نبودن کابل مانیتور به کارت گرافیک، سیستم قادر به نمایش تصویر نیست. در نتیجه باید آن را محکم کنید. علاوه بر این اگر این کابل هر گونه پوسیدگی یا پارگی دارد، در اسرع وقت باید آن را تعویض کرده تا پیغام نو سیگنال را برطرف کنید.

نخونی از دستت رفته 😵: چرا تصویر تلویزیون برفکی می شود؟

تنظیمات مانیتور را تغییر دهید

این مورد مربوط به انتخاب ورودی نامناسب است. در واقع نمایشگر باید دقیقا مطابق با اتصال کابل تنظیم شده باشد. در صورت انتخاب ورودی نادرست برای مانیتور، پیام no signal نمایش داده می شود. ابتدا پورت های سیستم را شناسایی کرده و با انتخاب دکمه منو در نمایشگر کامپیوتر، وارد بخش Input Source شوید. حال با توجه به پورت سیستم یکی از گزینه های در دسترس مناسب را انتخاب کنید.

تنظیمات مانیتور را تغییر دهید

آیا مانیتور سالم است؟

در مرحله بعدی برای رفع پیام no signal باید دید آیا مانیتور سالم است یا خیر؟ خرابی و مشکلات مانیتور از دلایل اصلی نمایش پیام نو سیگنال روی صفحه است. با اتصال مانیتور مورد نظر به یک کیس سالم دیگر، می توان از سالم بودن یا نبودن آن اطمینان حاصل کرد.

در صورتی که با اتصال مانیتور به یک کیس سالم دیگر باز هم همان پیام no signal نمایش داده شود، می توان نتیجه گرفت که مانیتور مشکل دارد و باید برای عیب یابی و تعمیر آن به نمایندگی تعمیرات تلویزیون مراجعه کرد. نمایندگی تی وی مانیتور زیر نظر مرکز سخت افزار ایران ، یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر است که کار تعمیرات انواع مانیتور ها از جمله مانیتور دل، لنوو، ال جی و سایر برند ها را انجام می دهد.

به روز رسانی درایور ها را امتحان کنید

گاهی اوقات به روز نبودن درایور ها، خصوصا درایور کارت گرافیک عامل نمایش پیام no signal روی مانیتور است. در این صورت به احتمال زیاد با نصب و به روز رسانی درایور کارت گرافیک می توان این پیغام خطا را برطرف کرد.

رفع مشکلات رم و کارت گرافیک

گاهی اوقات پیغام نو سیگنال به دلیل مشکلات کارت گرافیک و رم روی مادربرد پدیدار می شود. در نتیجه باید با بررسی آن ها مشکل را برطرف کرد. برای این منظور باید کیس را باز کنید و با دسترسی به کارت گرافیک و رم آن ها را مورد بررسی قرار دهید. مطمئن شوید که به درستی در جای خود قرار گرفته اند. علاوه بر این گرد و خاک روی آن ها را هم پاک کنید.

یکبار آن ها را از اسلات خود جدا کرده، تمیز کنید و مجدد در جای خود بگذارید. مطمئن شوید که رم و کارت گرافیک در جای خود محکم شده باشند. درب کیس را ببندید و مجددا پیام no signal را بررسی کنید. اگر ایراد از کارت گرافیک و رم باشد، با این کار باید پیام نو سیگنال برطرف شود.

بر ای رفع مشکل پیام no signal، باتری مادربرد را بررسی کنید

یکی دیگر از قطعات سخت افزاری دخیل در نمایش پیام no signal، باتری روی مادربرد است. ممکن است مشکلات این قطعه موجب نمایش این پیام روی مانیتور شده باشد. برای این منظور باید سیستم را خاموش کرد و با باز کردن کیس، باتری روی مادربرد را جدا کرد. سپس مجددا باتری را در جای خود قرار داد و سیستم را روشن کرد.

آیا منبع انرژی قادر به تامین برق مورد نیاز سیستم است؟

منبع انرژی باید بتواند برق مورد نیاز سیستم را تامین کند. این برق خصوصا برای کارت گرافیک و فن اهمیت زیادی دارد. در صورتی که منبع انرژی کامپیوتر مشکل داشته باشد و نتواند برق کافی سیستم را تامین کند، با پیام no signal روی مانیتور مواجه خواهیم شد. برای بررسی دقیق تر این مشکل بهتر است از یک مرکز تعمیرات تخصصی کمک بگیرید تا با بررسی پاور دستگاه و کابل آن، در صورت بروز مشکل در این بخش آن را برطرف کند. گاهی اوقات برای رفع پیغام نو سیگنال ناچار باید کابل پاور یا خود پاور را تعویض کنید.

سوالات کاربران

اگر پیام no signal همچنان ظاهر شود، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر پس از انجام تمام راهکار های این مقاله همچنان پیام no signal ظاهر شود، باید با یک متخصص تعمیر تلویزیون مشورت کنید.

چگونه میتوانم از بروزخطا no signal جلوگیری کنم؟
  • از کابل های باکیفیت استفاده کنید.
  • منبع سیگنال را به طور مرتب بررسی کنید.
  • تنظیمات تلویزیون را به طور منظم بررسی کنید.
  • تلویزیون خود را به روز نگه دارید
4/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید