اشتراک گذاری

بازنشانی رمز تلویزیون

بازنشانی رمز تلویزیون در مواقع فراموش کردن رمز تلویزیون می تواند به شما کمک کند، زیرا بدون وارد کردن رمز دستگاه امکان اعمال هیچ گونه تغییری مانند تنظیمات مربوط به صدا، میزان نور صفحه نمایش و غیره وجود ندارد. در این مقاله قصد داریم که راه حل ریست کردن رمز تلویزیون را در برندهای معروف مورد بررسی قرار دهیم.

بازنشانی رمز تلویزیون

بازنشانی رمز تلویزیون سونی

برند سونی یک‌ مستر کد دارد که توسط آن می توانید مراحل مربوط به بازنشانی رمز تلویزیون را انجام دهید. اگر مدل دستگاه شما bravia باشد توسط مستر کد ۴۳۵۷ رمز به راحتی ریست می شود. در سایر مدل ها بهتر است مطابق مراحل زیر عمل کنید:

 • در ابتدای کار دکمه home ریموت تلویزیون را بفشارید.
 • سپس تنظیمات دستگاه را پیدا کرده و با زدن ok وارد آن شوید.
 • اکنون personal section را انتخاب کنید و بعد روی گزینه Parental Lock بزنید. این گزینه مربوط به شخصی سازی قفل والدین است و اغلب برای کودکان استفاده می شود، تا تلویزیون را دستکاری نکنند.
 • در این قسمت مستر کد سونی را عدد 9999 است را وارد کنید. در صورتی که جواب نداد می توانید از همان کد 4357 استفاده نمایید.
 • در مرحله بعد گزینه change pin را بزنید و نهایتا رمز دلخواه خود را وارد کنید.

حتما یه سری به مقاله تعمیر تلویزیون سونی بزن!

ریست رمز تلویزیون ال جی

برای این که بتوانید رمز تلویزیون ال جی را ریست کنید، ابتدا لازم است که نوع دستگاه خود را تشخیص دهید. تلویزیون های این برند از دو نوع Webos و غیر Webos هستند. ریست کردن رمز در هر کدام از این انواع روش خاص خود را داراست. در تلویزیون‌های Webos یک منو وجود دارد که کاربر با زدن دکمه Home وارد آن می شود. در حالی که در انواع غیر Webos این منو وجود ندارد. در نوع Webos ابتدا عدد 0000 را وارد کنید و در صورتی که جواب نداد آن‌ گاه مراحل بازنشانی رمز تلویزیون را طی کنید.

بازیابی رمز  تلویزیون ال جی در نوع webos 

 • راه حل اول

در این روش ابتدا دکمه Home را فشار دهید، تا وارد بخش تنظیمات شوید. در منوی ایمنی روی گزینه‌ بازنشانی پین کد بزنید و یک رمز 4 رقمی را به دلخواه خود وارد نمایید. سپس دکمه P را که در قسمت سمت راست ریموت وجود دارد بفشارید. این دکمه را دو بار به سمت بالا بفشارید و یک بار هم در جهت پایین. بعد دوباره یک بار به سمت پایین و نهایتا رمز 0313 را وارد کنید. با این روش ساده رمز دستگاه شما به 0000 تغییر پیدا می کند.

 • راه حل دوم

دکمه هوم را فشار داده و وارد تنظیمات تلویزیون ال جی شوید. سپس از قسمت پایین وارد منوی سریع شوید. در مرحله بعد بخش ایمنی را انتخاب کنید و سپس کلید تنظیم کانال را در سمت راست ریموت فشار دهید. روی این دکمه حروف CH  نوشته شده است. دکمه تنظیم کانال را دو بار در جهت بالا، سپس یک بار در جهت پایین فشار دهید. مجددا یک بار هم به سمت بالا بفشارید. اکنون صفحه ای به شما نشان داده می شود که با وارد کردن رمز اصلی یعنی 0313 می توانید موفق به بازنشانی رمز تلویزیون شوید.

تلویزیون ال جی داری و خراب شده؟ پس  یه سر به مقاله تعمیر تلویزیون ال جی بزن!

ریست کردن رمز تلویزیون سامسونگ

برای ریست کردن رمز تلویزیون لازم است ابتدا ببینید که دستگاه شما رمز 0000 را قبول می کند یا نه. پس طبق این مراحل عمل کنید:

 • دکمه منو را روی ریموت فشار دهید و وارد آیکون چرخ دنده یا همان تنظیمات شوید.
 • گزینه CHANGE PIN را پیدا کنید و با زدن اوکی آن را انتخاب نمایید.
 • اکنون رمز 0000 را که پین کد پیش فرض سامسونگ است وارد کنید، اگر آن را قبول کردن دیگر احتیاجی به ریست کردن رمز ندارید.

در صورتی که کد 0000 را قبول نکرد می توانید از این مراحل برای بازنشانی رمز تلویزیون استفاده کنید:

 • تلویزیون را خاموش کنید و دکمه mute را را روی کنترل فشار دهید.
 • عددهای 8، 2 و 4 را به ترتیب فشار دهید و بعد دکمه power را روی ریموت بزنید، تا تلویزیون سامسونگ روشن شود.

با این کار به راحتی رمز دستگاه به 0000 تبدیل می شود. اکنون اگر بخواهید که رمز را مطابق میل خود تغییر دهید، می توانید مراحل اول را که برای تست پین کد استفاده شد را تکرار کرده و سپس رمز جدید را وارد نمایید. 

تلویزیون سامسونگت خراب شده؟ نگران نباش و مقاله تعمیر تلویزیون سامسونگ رو مطالعه کن!

4.2/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید