اشتراک گذاری

روش تشخیص اصل بودن تلویزیون

اگر به دنبال خرید تلویزیون جدیدی هستید، باید به موضوع اصل بودن تلویزیون دقت داشته باشید. متاسفانه بسیاری از تلویزیون های به ظاهر مجهز موجود در بازار تقلبی هستند. تلویزیون تقلبی هیچ گاه نمی تواند انتخاب ایده آلی تلقی شود. علاوه بر کیفیت پایین تلویزیون در پخش صدا و تصاویر مختلف، خرابی زودرس یکی از مشکلات بارز تلویزیون های تقلبی است. اما از کجا می توان اورجینال بودن تلویزیون را تشخیص داد؟ با ما باشید تا پاسخ این سوال را دریابید.

اصل بودن تلویزیون

طریقه ی تشخیص اصل بودن تلویزیون

مدل دلخواهتان را بشناسید.

اولین راه شناسایی اصل بودن تلویزیون، آشنایی با مدل خاصی است که قصد خرید آن را دارید. پیش از خرید مدل دقیقی که به دنبال آن هستید را در اینترنت بیابید. با یک سرچ کوتاه می توانید تمامی خصوصیات ساختاری تلویزیون مورد نظر را مشاهده کنید. در وب سایت برند سازنده ی دستگاه نیز به طور حتم عکس های واضحی از محصول دیده خواهد شد.

می توانید ابتدا یک به فروشگاه های سطح شهر بروید و پس از انتخاب مدل مورد علاقه ی خود، خصوصیات ساختاری آن را سرچ کنید. بدین ترتیب خیلی ساده می توانید اطلاعات دریافتی خودتان را با ویژگی های مدل موجود در مغازه تطبیق دهید. مسلما یک تلویزیون تقلبی نمی تواند تمامی خصوصیات ساختاری نمونه ی اورجینال را ارائه دهد.

به بسته بندی تلویزیون دقت کنید.

توجه به بسته بندی تلویزیون موضوع مهمی است که متاسفانه بسیاری از کاربران عادی آن را نادیده می گیرند. دقت کنید که کاملا مدل اصلی محصول باید با مدل نوشته شده بر روی بسته بندی یکی باشد. هیچ گونه مغایرتی در این خصوص قابل قبول نیست.

به هیچ عنوان دلایل فروشنده را باور نکنید. آرم هولگرامی موجود بر روی بسته بندی نیز که در کنار شماره ی بارکد محصول قرار می گیرد نیز حائز اهمیت است. این آرم کوچک هولگرامی باید کیفیت بالایی داشته باشد. معمولا کارخانه های تقلبی قادر به ارائه ی کیفیت بالا در ساخت این آرم نخواهند بود.

بیشتر بخوانید: بهترین تلویزیون های 2021

چک کردن شماره ی سریال تلویزیون را جدی بگیرید.

راه دیگری که برای تشخیص اصل بودن تلویزیون وجود دارد، بررسی شماره ی سریال دستگاه است. شماره ی سریال هر تلویزیون در دو بخش مختلف قید می شود. در بخش کناری کارتن تلویزیون این سریال قابل رویت است. سریال بر روی جعبه را یادداشت کنید و با شماره ی سریالی که در پشت بدنه ی تلویزیون نیز قرار گرفته است، تطابق دهید. تمامی حروف و اعداد سریال مذکور باید در دو بخش یکسان باشند.

چیدمان و سبک محتوای تلویزیون را چک کنید.

هر برند برای ارائه ی خصوصیات دیجیتالی تلویزیون های خود چیدمان خاصی را در رابط کاربری ارائه می دهد. برای مثال تلویزیون های سامسونگ از لحاظ چیدمان تنظیمات و رابط کاربری دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که امکان دارد در نمونه ی تقلبی به طور کامل ارائه نشود. اگر از کاربران همیشگی سامسونگ باشید، این تشخیص برایتان به شدت آسان خواهد بود.

اما حتی اگر تاکنون از نزدیک تنظیمات و رابط کاربری برند تلویزیون مورد نظر را ندیده باشید هم می توانید با استفاده از اینترنت با ویژگی های رابط کاربری محصول آشنا شوید. عکس های مختلف بسیاری در این زمینه در وب سایت های معتبر قرار دارد. کمی وقت خود را به سرچ اطلاعات تلویزیون اختصاص دهید.

به ریموت کنترل تلویزیون دقت داشته باشید.

اغلب اوقات تشخیص اورجینال بودن تلویزون از روی سطح کیفی ریموت کنترل دستگاه کار ساده ای است. تلویزیون های تقلبی دارای ریموت کنترل های بی کیفیتی هستند که ممکن است کارایی ضعیفی نیز داشته باشند. پلاستیک به شدت سبک، چاپ نامعلوم حروف دکمه های کنترل و البته نام برند سازنده خیلی ساده قابل رویت خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تفاوت نمایشگر با تلویزیون های خانگی

به نمایندگی های معتبر و سرشناس مراجعه کنید.

حتی پس از توجه به نکات بالا هم سعی کنید خرید تلویزیون از فروشگاه ناشناس را کنسل نمایید. لازم به ذکر است که نمایندگی تعمیرات تلویزیون دارای شعب متعددی است. کافی است یکی از شعب این دپارتمان تخصصی را انتخاب کنید تا تلویزیونی اورجینال و باکیفیت را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی امکان پذیر به همراه گارانتی معتبر و مدت دار خریداری نمایید. جلب رضایت شما هدف اصلی ماست.

4.2/5 (4 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩