اشتراک گذاری

هاله بنفش روی صفحه تلویزیون؛ دلایل و راهکارها

هاله بنفش روی صفحه تلویزیون، گاهی نشان دهنده خرابی قطعات است و گاهی هم مسئله ای سطحی بوده و به سادگی حل می شود. این مشکل، دلایلی دارد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم. اما خوشبختانه در بیشتر موارد، هاله های بنفش تلویزیون با راهکارهایی که معرفی می کنیم، از بین می روند. با این حال، گاهی مسئله جدی بوده و نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی تلویزیون است. اگر با راه حل های ارائه شده نتوانستید مشکل هاله بنفش روی صفحه تلویزیون را حل کنید، تیم تعمیرات تلویزیون در نمایندگی تی وی مانیتور، برای ارائه تخصصی ترین خدمات در خدمت شما هستند. کافی است با این مرکز تماس بگیرید تا تیم تعمیر تلویزیون در محل به آدرس شما آمده و اقدامات لازم برای رفع مشکل را انجام دهند.

هاله بنفش روی صفحه تلویزیون؛ دلایل و راهکارها

دلایل ایجاد هاله بنفش روی صفحه تلویزیون

آلودگی قطعات داخلی، یکی از دلایل ایجاد هاله در تصویر تلویزیون است. البته لزوما هاله ها در این شرایط بنفش نیستند و گاهی، به صورت سایه هایی به رنگ خاک نمایش داده می شوند. در کنار این مسئله، پیکسل های مرده یا گیر کرده هم باعث ایجاد هاله بنفش روی صفحه تلویزیون می شوند. در صورت خرابی قطعاتی همچون بک لایت هم ممکن است هاله هایی در تصویر دیده شوند. حتی خرابی پنل و فلت تصویر هم گاهی هاله هایی به رنگ بنفش یا سایر رنگها را در صفحه تلویزیون ایجاد می کند.

راهکارهای حل مشکل هاله بنفش در تلویزیون

تعمیر پیکسل مرده یا گیر کرده

برای از بین بردن هاله بنفش روی صفحه تلویزیون، باید پیکسل های مرده یا گیرکرده را ترمیم کنید. نرم افزارهایی برای شناسایی و تعمیر پیکسل ها وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. با این حال بهتر است تعمیر پیکسل سوختگی تلویزیون را به تکنسین های تعمیرات تلویزیون محول کنید.

تعمیر و تعویض پنل

گاهی باید برای حل مشکل هاله بنفش تلویزیون، پنل تعمیر شده و یا تعویض گردد. اگر قسمتی از ماژول یا لیکوئید پنل خراب شود، لکه ها و هاله هایی در تصویر نمایش داده می شوند. متاسفانه در بسیاری از موارد، امکان تعمیر پنل تلویزیون وجود نداشته و راهی جز تعویض این قطعه نیست. بنابراین بهتر است برای عیب یابی دقیق و تعمیر اصولی این قطعه از تعمیرکاران مجرب و ماهر کمک بگیرید.

تعمیر بک لایت تلویزیون

راهکار دیگر برای رفع هاله بنفش روی صفحه تلویزیون، تعمیر بک لایت است. اگر یک یا چند لامپ بک لایت آسیب دیده باشند، این مسئله برای دستگاه شما پیش می آید. وظیفه بک لایت، ایجاد روشنایی و نور برای تلویزیون است و به علت خرابی این لامپ ها، صفحه تاریک شده یا هاله ها و سایه هایی روی آن دیده می شوند. توجه داشته باشید که اگر سریعا برای حل این مشکل اقدام نکنید، فشار زیادی به لامپ های سالم تلویزیون وارد می شود و در نهایت این لامپ ها هم آسیب می بینند.

عیب یابی هاله های بنفش تلویزیون

پیش از تماس با مرکز تعمیرات تلویزیون و دریافت خدمات تخصصی برای حل مشکل هاله بنفش روی صفحه تلویزیون، اقدامات زیر را برای عیب یابی این مشکل انجام دهید:

1 – تلویزیون را خاموش کرده و سیم برق را جدا کنید. پس از چند ساعت، مجددا سیم را وصل کرده و دستگاه را روشن کنید.

2 – بررسی کنید که مشکل از دستگاه هایی که به تلویزیون وصل کرده اید (مانند باکس کابل) شما نیست. تمام کابل ها و اتصالات را جدا کرده و پس از چند ساعت، مجددا آنها را وصل کنید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩