اشتراک گذاری

علت داغ شدن تلویزیون

داغ شدن تلویزیون یکی از مشکلات رایجی است که گاهی اوقات برای انواع مدل های تلویزیون پیش می آید.این مشکل تنها مختص یک مدل از تلویزیون نیست و در صورت بروز چنین مشکلی در تلویزیون در آینده ای نه چندان دور کل سیستم تلویزیون به یک باره خراب خواهد شد. تلویزیون ها هم مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی که برای مدت طولانی استفاده می شوند، داغ می شوند. شاید این سوال برای شما و سایر افراد پیش بیاید که چرا تلویزیون داغ می شود؟

عوامل زیادی هستند که موجب می شوند تلویزیون بیش از حد داغ شود اما یکی از مهمترین عوامل شایع استفاده بیش از حد تلویزیون و روشن ماندن آن است. تماشای تلویزیون برای مدت طولانی باعث تولید گرما در پنل می شود. همچنین ممکن است این مشکل در حقیقت  ناشی از عوامل مختلفی نظیر سیستم خنک کننده داخلی آنها، محیط اطراف و سایر منابع گرما مانند نور مستقیم خورشید، بخاری ها، شومینه ها یا سایر وسایل الکترونیکی باشد. 

داغ شدن تلویزیون

گرمای پنل تلویزیون

گرمای پنل از طریق دریچه های داخلی که در امتداد آن قرار دارند پخش می شود و قسمت بالا با قسمت پایین  تلویزیون ممکن است پس از لمس کردن، داغ به نظر برسد. بله درست متوجه شدید یکی از مهمترین عوامل در گرم شدن تلویزیون این است که کودکان بدون نظارت پدرومادر ساعت ها به تماشای تلویزیون می نشینند بدون اینکه برای مدت کوتاهی تلویزیون را خاموش کنند.

تلویزیون ال جیت خراب شده؟😫😥 اصلا نگران نباش، فقط کافیه یه سر به مقاله تعمیر تلویزیون ال جی بزنی!😉👏

دلایل داغ شدن انواع مدل های تلویزیون

داغ شدن تلویزیون یکی از مشکلات مشترک بین انواع مدل های تلویزیون است. اگر تلویزیون شما ال جی است شاید در طول زمان استفاده برای یک بار هم که شده تلویزیون شما داغ می کند اما دلیل داغ شدن زیاد تلویزیون چیست؟ اگر تلویزیون ال‌جی شما بیش از حد گرم شده است، ما در این مقاله  دلایل داغ شدن بیش از حد تلویزیون ال جی وسامسونگ  را بیان می کنیم.

داغ شدن تلویزیون ال جی

در حالی که راه‌های زیادی برای جلوگیری یا کاهش خطر داغ شدن بیش از حد تلویزیون ال‌جی وجود دارد، اما مواردی از قبیل باز بودن دریچه‌ها، انسداد جریان هوا و قرار دادن تلویزیون در کنار منبع گرمایی از عمده دلایل داغ شدن این دستگاه به حساب می آید. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد تلویزیون در ابتدا بهتر است محل قرار گیری آن را به دور از تابش نور مستقیم خورشید و دور از منبع گرمایی از جمله بخاری و شومینه قرار دهید. بهتر است هر چند مدت یک بار سیستم را گردگیری کرده تا هیچ گونه گرد و غباری وارد سیستم نشود.

داغ شدن تلویزیون پلاسما سامسونگ

در همه مدل های تلویزیون پلاسمای سامسونگ داغ شدن دستگاه یکی از مشکلات بسیار رایج می باشد. یکی از دلایل بیش از حد داغ شدن تلویزیون در مدل پلاسما سامسونگ این است که پیکسل های نمایشگر وظیفه تولید نور را بر عهده دارند در حقیقت قسمت هایی از پیکسل در این مدل از تلویزیون برای دیده شدن پیکسل نور سفید مورد نیاز را فراهم می کنند که این قضیه به تنهایی موجب داغ شدن بیش از حد تلویزیون می شود. (همچنین پیشنهاد می شود مقاله تعمیر تلویزیون سامسونگ را نیز مطالعه نمایید.) البته عواملی هم همچون ولتاژ بالا نیز از عواملی هستند که در داغ شدن این دستگاه الکترونیکی دخیل هستند.

گرمای بیش از حد دشمن تلویزیون

گرمای بیش از حد همیشه در مورد هر وسیله الکترونیکی یک نگرانی است. این بیشتر در تلویزیون های صفحه تخت بزرگ صدق می کند، زیرا این دستگاه ها از پرمصرف ترین ها در خانه ها هستند و بسیاری از آنها قیمت بالایی دارند.

رعایت نکات مهم در جلوگیری از داغ شدن تلویزیون

عموما دستگاه های الکتریکی  گرمای شدید را دوست ندارند و تحت تاثیر گرما سریع داغ می شوند در واقع تلویزیون ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

لپ تاپ ها، رایانه ها و حتی تلویزیون های ما نیز نمی توانند تحت تاثیر گرمای زیاد قرار بگیرند به این خاطر که در اثر گرمای زیاد از کار می افتند. بهتر است

محافظت از دستگاه در مقابل گرما

بهتر است با بستن کرکره یا پرده‌های اتاق ، از وسایل خود در برابر نور خورشید محافظت کنید. به این ترتیب، اشعه های خورشید مستقیماً به تلویزیون شما برخورد نمی کنند. نبود تهویه مناسب و تجمع گرد و غبار هم یکی از عوامل داغ شدن تلویزیون و در آخر از کار افتادن قطعات تلویزیون است. به همین خاطر برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد دستگاه، می توانید یک پارچه گرد و غبار را نیز از دریچه های آن عبور دهید. این تمیز کردن باید به طور منظم انجام شود تا از بهم ریختگی بیش از حد سیستم و در نتیجه از دست دادن تمام کارایی آن جلوگیری شود. اگر در خانه تهویه هوا ندارید و هوا واقعا گرم است، یک پنکه را به سمت صفحه تلویزیون خود هدایت کنید. این کاربه تلویزیون اجازه می دهد تا خنک شود و گرمایی که می دهد را بهتر تخلیه کند.

فضای کافی برای جریان هوا

به تلویزیون خود فضای کافی برای تسهیل جریان هوا بدهید. همیشه در نظر داشته باشید که آن را در مکانی با تهویه مناسب نصب کنید تا هوای گرم در داخل و اطراف دستگاه گیر نکند. در صورت امکان، به جای کابینت یا کابینت مبلمان، از یک پایه دیواری مناسب استفاده کنید.

تمیز کردن گرد و غبار دریچه ها

همه تلویزیون های LCD/LED/Smart صفحه تخت بزرگ با دریچه هایی طراحی شده اند که به حفظ دما در سطوح عادی کار کمک می کنند. اگر این دریچه ها توسط چیزی مسدود شود، در معرض خطر گرم شدن بیش از حد قرار خواهید گرفت. همیشه آن دریچه‌ها را عاری از هرگونه گرد و غبار و کثیفی تمیز کنید تا جریان هوا در تلویزیون حفظ شود. برای دور نگه داشتن گرد و غبار و کثیفی از تلویزیون به شدت توصیه می شود که گردگیری منظم را انجام دهید.

این مقاله را از دست ندهید : ترفندهایی برای افزایش طول عمر تلویزیون

خاموش کردن تلویزیون

تلویزیون هم مانند هر وسیله ای دیگری احتیاج به استراحت دارد!! تلویزیون را به مدت طولانی روشن نگذارید و هر چند ساعت یک بار به آن فرصت استراحت بدهید. این امر ضمن افزایش عمر مفید تلویزیون ، موجب می شود مشکل داغ شدن تلویزیون رفع شده و کمتر اتفاق بیفتد.

3.5/5 (6 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید