اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش آپدیت کردن تلویزیون

تلویزیون های هوشمند امروزی دارای سیستم عامل خاصی هستند که پس از مدتی باید مثل سیستم عامل گوشی و موبایل آن ها را هم آپدیت کنید. آپدیت کردن تلویزیون راهکار ساده ای برای بهبود کارایی بخش نرم افزاری دستگاه است. در هر تلویزیون ممکن است کمی روند به روزرسانی تفاوت داشته باشد. اما به هر حال می توان از طریق اتصال تلویزیون به اینترنت و دانلود سیستم عامل جدید، فرآیند به روز رسانی تلویزیون را انجام داد. راهکار دیگر به روز رسانی تلویزیون، استفاده از یک رایانه ی مجزا و انتقال فایل دانلود شده به فلش است. در این مقاله قصد داریم هر یک از این روش های به روز رسانی و آپدیت را برای تلویزیون های هوشمند شرح دهیم.

اهمیت آپدیت کردن تلویزیون

همان طور که گفته شد، آپدیت کردن تلویزیون راه حلی برای رفع اختلالات جزیی بخش نرم افزاری دستگاه است. گاهی اوقات این آپدیت می تواند باعث ایجاد تغییر و تحول های مفیدی هم برای تنظیمات باشد و کارایی تلویزیون را افزایش دهد. در نتیجه بهتر است برای حفظ کیفیت ساختار تلویزیون آخرین نسخه ی سیستم عامل دستگاه را بیابید و پروسه ی به روز رسانی تلویزیون را انجام دهید. بدین شکل باگ های مختلف از بعد نرم افزاری تلویزیون هوشمند پاک هم خواهند شد. فرآیند به روزرسانی تلویزیون کار چندان دشواری نیست. اما اگر احساس می کنید از عهده ی انجام آن بر نخواهید آمد، از کارشناسان ما در نمایندگی تی وی مانیتور کمک بگیرید.

آموزش آپدیت تلویزیون به صورت مستقیم

بسیاری از تلویزیون های هوشمند زمانی که به اینترنت متصل باشند، نسخه ی جدید سیستم عامل خود را شناسایی می کنند. در چنین شرایطی با پیامی در پنل تلویزیون رو به رو می شوید که فرا رسیدن زمان به روز رسانی تلویزیون را به اطلاع شما می رساند. برای شکل گیری آپدیت تلویزیون به صورت مستقیم مراحل زیر را طی کنید:

  • دکمه ی home را از کنترل دستگاه فشار دهید تا به بخش تنظیمات تلویزیون بروید.
  • در منوی تنظیمات، دکمه ی help را بفشارید و در صفحه ی باز شده عبارت Software Update را بیابید.
  • شبکه متصل به اینترنت را انتخاب کنید و منتظر آپدیت دستگاه بمانید. دقت داشته باشید که تا قبل از به اتمام رسیدن فرآیند آپدیت نباید تلویزیون را خاموش کنید.

به روز رسانی تلویزیون توسط فلش مموری و رایانه

آپدیت کردن تلویزیون از طریق یک رایانه ی جداگانه در برخی مواقع سرعت بیشتری دارد. برای این منظور به ترتیب زیر عمل کنید:

  • شناسایی مدل اصلی تلویزیون

به عنوان اولین مرحله ی آپدیت تلویزیون باید بدانید دقیقا دنبال چه فایلی در اینترنت بگردید. بنابراین به بخش تنظیمات دستگاه بروید و در مقابل عبارت Type/Model داخل زیر منوی  Customer Support شماره ی مدل و سریال ساخت تلویزیون را بیابید و آن را به طور کامل یادداشت کنید.

  • دانلود نسخه ی جدید سیستم عامل تلویزیون

با انجام یک سرچ کوتاه در وب سایت شرکت سازنده و یا وب سایت های معتبر می توانید نسخه ی جدید سیستم عامل دستگاه را دانلود کنید. پس از این کار باید فلش مموری فرمت شده ای را به رایانه مورد استفاده متصل کنید و فایل دانلود شده را به آن منتقل سازید.

  • اتصال فلش مموری به تلویزیون

در مرحله ی آخر فرآیند آپدیت کردن تلویزیون، فلش را به تلویزیون متصل کنید و فایل موجود را اجرا نمایید. دقت کنید که پیش از ارسال فایل داخل مموری به تلویزیون حتما باید اینترنت تلویزیون نیز فعال باشد تا در صورت نیاز لینک های خاص نصب و به روز رسانی سیستم عامل جدید هم اجرا شوند. پس از اتمام پروسه ی به روز رسانی تلویزیون بهتر است دستگاه را ریستارت کنید تا با سیستم عامل جدید هماهنگ گردد. فراموش نکنید که همواره می توانید جهت آپدیت تلویزیون از مشاوره های رایگان کارشناسان ما در نمایندگی تی وی مانیتور نیز استفاده کنید. کافی است با ما تماس بگیرید.

آپدیت کردن تلویزیون
امتیاز شما به این نوشته