اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

رفع مشکل وای فای تلویزیون

یکی از قابلیت های کاربردی تلویزیون های هوشمند امروزی، وای فای است. استفاده از اینترنت در تلویزیون جذابیت های خاص خود را دارد. به راحتی می توان توسط وای فای فعالیت های دیجیتال مرتبط به اینترنت را با رزولوشن و وضوح ایده آل تلویزیون انجام داد. اما گاهی کاربران مختلف با مشکل وای فای تلویزیون رو به رو هستند. این مشکل می تواند در حدی کلافه کننده شود که کاربر استفاده از آن را کنسل کند. در اینجا به شما می گوییم برای برطرف سازی مشکل کار نکردن وای فای تلویزیون باید چه کار کنید.

مشکل وای فای تلویزیون

دلایل پیدایش مشکل وای فای تلویزیون

خوشبختانه معمولا مشکل وای فای تلویزیون با یک بررسی ساده برطرف خواهد شد. در واقع این مشکل دلایل پیش پا افتاده ای دارد که عبارتند از:

 

وارد کردن اشتباه رمز وای فای

اگر چند سالی از زمان رمزگذاری وای فای مودم مورد استفاده اتان می گذرد، کاملا طبیعی است که رمز اصلی آن را اشتباه وارد کنید. به عنوان اولین راه برای رفع معضل کار نکردن وای فای تلویزیون، رمز مد نظر را چک کنید.


تنظیمات شبکه ی مورد استفاده

برای اتصال صحیح به اینترنت، تنظیمات شبکه ی اپراتوری که سیگنال های اینترنتی را ارسال می نماید، حائز اهمیت است. بنابراین می توانید با اپراتور مذکور تماس حاصل فرمایید و مشکل وای فای را گزارش دهید.


تنظیمات زمان و تاریخ اشتباه در تلویزیون

نادرست بودن تنظیمات بخش time & date می تواند عاملی برای پیدایش مشکل وای فای تلویزیون باشد. منطقه ی زمانی صحیح را برگزینید و پس از روشن و خاموش کردن تلویزیون، وضعیت وای فای را بررسی نمایید.

راهکار اصلی رفع مشکل وصل نشدن وای فای تلویزیون

اصلی ترین راهکار رفع مشکل وای فای تلویزیون، آپدیت سیستم عامل آن است. اگر نسخه ی جدیدی برای آپدیت سیستم عامل تلویزیون شما وجود دارد، بدون فوت وقت تلویزیون را آپدیت کنید. برای این کار می توانید از فلش و نسخه ی از قبل دانلود شده ی سازگار استفاده نمایید. البته فلش، مموری کارت، هارد اکسترنال و سایر لوزام جانبی خود دلیلی برای وصل نشدن وای فای تلویزیون هستند. به هنگام رویارویی با مشکل کار نکردن وای فای تلویزیون این لوازم جانبی را بیرون بکشید و وضعیت وای فای را بررسی کنید. اما اگر همچنان وای فای وصل نشد، نسبت به آپدیت تلویزیون اقدام کنید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با واحد پشتیبانی نمایندگی تعمیر تلویزیون تماس حاصل فرمایید.

امتیاز شما به این نوشته