اشتراک گذاری

آموزش پاک کردن حافظه تلویزیون

این کار را برای موبایل، لپ تاپ و کامپیوتر خود انجام می دهیم، تلویزیون هم روی این ها! حقیقت این است که همه این دستگاه برای انجام دادن عملیات های مختلف به اجزای ثابتی نیاز دارند. حافظه، RAM و حافظه کش. میزان فضایی که داده های شما در این سه فضا اشغال می کنند، مستقیما روی سرعت عملکرد دستگاه شما موثر است. به همین دلیل در این مطلب درمورد پاک کردن حافظه تلویزیون صحبت می کنیم.

پاک کردن کش تلویزیون باعث سریع تر شدن عملکرد، تقویت و بهبود عملکرد مرورگر و محافظت از تلویزیون در مقابل بدافزارها خواهد شد. بنابراین می بینید دانستن اینکه چگونه حافظه تلویزیون را پاک کنیم، چقدر می تواند به سلامت آن کمک کند. به همین ترتیب در ادامه روش انجام این کار در تلویزیون های سامسونگ، ال جی، اسنوا، جی پلاس، سونی و دوو را بررسی خواهیم کرد.

پاک کردن حافظه تلویزیون

پاک کردن حافظه تلویزیون | حافظه Cache

شاید بهتر باشد قبل از اینکه بخواهیم از شر داده های در این حافظه خلاص شویم، بدانیم اصلا این حافظه چه کاربردی دارد. این حافظه به نوعی حافظه کاری هر دستگاه یا به عبارتی هر برنامه است که با ذخیره داده های آخرین علمیات ها و فرایندهای پر تکرار در برنامه، سعی می کند در هنگام استفاده شما عملکرد بهتری داشته باشد.

طبق الگویی که در دستگاه ها وجود دارد، بعد از بستن برنامه یا خاموش کردن دستگاه، این داده ها باید به طور خودکار حذف شوند. با این حال گاهی قسمتی از این داده ها در این حافظه باقی می مانند و به مرور فضای قابل توجهی را اشغال می کنند. پاک کردن حافظ تلویزیون باعث می شود ته مانده های این داده ها نیز از حافظه کش حذف شوند.

با خواندن این مطلب اطلاعات خود را بروز کنید : دلایل خرابی تلویزیون چیست ؟

پاک کردن حافظه تلویزیون های مختلف

تلویزیون برندهای مختلف، به دلیل تفاوت هایی که در رابط کاربری خود دارند، گزینه پاک کردن حافظه را در قسمت های متفاوتی قرار داده اند. بنابراین در این مطلب روش پاک کردن حافظه در تلویزیون های هر برند را به صورت جداگانه بررسی می کنیم.

حافظه تلویزیون سامسونگ را چگونه پاک کنیم؟

 برای اینکه حافظه تلویزیون سامسونگ را پاک می توانید از دستورالعمل زیر استفاده کنید:

 • وارد منو شوید و Settings را انتخاب کنبد.
 • در پنجره بعدی ابتدا روی General settings و بعد Privacy and Security کلیک کنید.
حافظه تلویزیون سامسونگ را چگونه پاک کنیم؟
 • وارد قسمت Data wipe شوید و برای پاک کردن حافظه تلویزیون Clear Cache data انتخاب کنید.
 • در ادامه انتخاب Delete شروع عملیات را تایید می کند و حافظه کش پاک می شود.
آموزش پاک کردن حافظه تلویزیون سامسونگ

حافظه تلویزیون سونی را چگونه پاک کنیم؟

در برخی از تلویزیون ها مانند سامسونگ قابلیتی وجود دارد که بتوانید به یک باره حافظه کش همه برنامه های را پاک کنید. اما در برخی دیگر مانند خانواده برند سونی باید برای هر برنامه ای که روی تلویزیون نصب است به صورت جداگانه اقدام کنید. روش پاک کردن حافظه تلویزیون های سونی اینگونه است:

 • درست مانند تلفن های همراه برای پاک کردن کش در تلویزیون سونی، ابتدا منو، تنظمیات و در نهایت بخش Apps را باز کنید.
 • هر برنامه ای را که می خواهید ا این صفحه انتخاب کنید. بعد از بین گزینه هایی که در مقابل دارید ابتدا Clear Cache و سپس Ok را اننتخاب کنید.

میخوای بدونی علت پاک شدن کانال های تلویزیون چیست ؟ پس مقالشو بخون

حافظه تلویزیون اسنوا را چگونه پاک کنیم؟

متاسفانه در تلویزیون های اسنوا گزینه مخصوص پاک کردن حافظه Cache وجود ندارد. به همین دلیل اگر از تلویزیون های این برند استفاده می کنید، مجبورید تلویزیون را به تنظیمات پیشفرض یا کارخانه برگردانید. مراحل انجام این کار به شرح زیر است:

 • با فشرد دکمه menu یا Settings وارد تنظیات شوید و در ادامه به Factory setting یا Default setting بروید.
 • یکی از گزینه های این بخش که به کار ما می آید در تلویزیون های مختلف با عبارت های متفاوتی ارائه شده. بنابراین در ادامه پاک کردن حافظه یا تنظیم مجدد تلویزیون (Resetting TV) را انتخاب کنید.
 • بعد از اینکه از شروع عملکرد پاک کردن حافظه تلویزیون مطمئن شدید، تلویزیون را یک بار روشن و خاموش کنید تا تغییرات اعمال شوند. در ادامه می توانید دوباره به جستجوی کانال ها و مرتب کردن آن ها بپردازید.
حافظه تلویزیون اسنوا را چگونه پاک کنیم؟

حافظه تلویزیون های ال جی را چگونه پاک کنیم؟

در رابطه با تلویزیون های ال جی دو نکته وجود دارد. اول اینکه به روز بودن رابط کاربری تلویزیون ضروری است. و دوم اینکه می توانید با فعال کردن سرویس Cloud یا فضای ابری و ساختن حساب کاربری، رمزهای عبور، تنظیمات مربوط به برنامه ها و کانال ها را ذخیره کنید. این قابلیت به شما این امکان را می دهد که بعد از پاک کردن حافظه تلویزیون ، بتوانید تنظیمات ضروری خود را بی زحمت دوباره برگردانید.

 • از روی کنترل گزینه Menu یا Home را انتخاب کنید و سپس وارد تنظیمات شوید.
 • بعد از قسمت Advanced settings و در ادامه General وارد قسمت تنظمیات اصلی شوید.
 • در این قسمت می توانیدreset Factory را انتخاب کنید و پس از وارد کردن رمز عبور، تمام تنظیمات را باز نشانی کنید.
 • اگر با خطای E561 مواجه شدید، به این معنی است که نسخه WebOS شما به روز نیست. ابتدا به ورز رسانی ها را انجام دهید و سپس این مراحل را تکرار کنید.
حافظه تلویزیون های ال جی را چگونه پاک کنیم؟

روش پاک کردن حافظه تلویزیون های G plus

پاک کردن کش تلویزیون های جی پلاس هم مثل آب خوردن است و به شرح زیر:

 • دکمه Home را فشار دهید و تنظیمات را باز کنید.
 • وارد بخش برنامه ها یا Apps شوید و گزینه System apps را انتخاب کنید.
 • بعد به ترتیب نرم افزارهایی که قصد دارید پاک کردن حافظه تلویزیون را با پاک کردن کش آن ها انجام دهید، انتخاب کنید.
 • با انتخاب گزینه CLEAR CACHE و فشردن گزینه OK ماجرا تمام می شود.

پاکسازی حافظه تلویزیون دوو چگونه است؟

دوو همزاد اسنوای خودمان است! در تلویزیون های دوو هم پاک کردن حافظه تلویزیون به پاک شدن همه اطلاعات و تنظمیات منجر می شود. چون گزینه ای تحت عنوان Clear cache وجود ندارد و تنها راه موجود بازگردانی به تنظمیات کارخانه است.

 • تنظیمات، تنظیمات سیستم و پاکسازی حافظه آدرس گزینه پاک کردن حافظه در این تلویزیون است.
 • با انتخاب این گزینه یک پیام برای شما نمایش داده می شود تا مطمئن بودن شما را از اجرای این فرایند بسنجد.
 • این پیام را تایید کنید تا فرایند شروع شود.
 • آدرس گزینه پاکسازی در تلویزیون های مختلف برند دوو ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، اگر در پیدا کردن این گزینه مشکل داشتید بهتر است از دفترچه راهنمای دستگاه نیز استفاده کنید.
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩