اشتراک گذاری

آموزش تصویری اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون

استفاده از صفحه بزرگ و با کیفیت تلویزیون؟ یا صدای با کیفیت شخصی و واقعی هدفون؟ یا هر دو؟ گیمر باشید یا خوره فیلم و سریال، اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون بهترین ترکیبی است که می توانید برای تجربه ساعاتی از بازی یا تماشای فیلم انتخاب کنید. اما وصل کردن هدفون بی سیم به تلویزیون چگونه انجام می شود؟ در این مطلب توضیح می دهیم.

اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون

راه های اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون

در صورتی که تلویزیون شما مجهز به بلوتوث داخلی باشد، اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون مثل آب خوردن است. با این حال اگر تلویزیون تان هم بلوتوث نداشت، به بن بست نخورده اید! می توانید گیرنده هایی به تلویزیون خود متصل کنید که جای خالی بلوتوث تلویزیون را پر کنند.

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد : علت پاک شدن کانال های تلویزیون چیست ؟

وصل کردن هدفون به تلویزیون با بلوتوث

برای اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون از طریق بلوتوث، ابتدا باید بلوتوث دستگاه را روشن کنید. تلویزیون های هوشمند برندهای مشهور مانند سونی، سامسونگ، ال جی و… همگی از بلوتوث پشتیبانی می کنند. معمولا گزینه بلوتوث در تنظیمات و بخش Engineering قرار دارد.

بعد از روشن کردن بلوتوث تلویزیون و هدفون و جفت کردن آن ها با هم، اگر هنوز صدای تلویزیون به هدفون منتقل نشده بود، باید با مراجعه به بخش تنظیمات صوتی دستگاه، هدفون را به عنوان خروجی صدا تعیین کنید.

آموزش وصل کردن هدفون به تلویزیون با بلوتوث
راه های اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون

استفاده از گیرنده ها برای وصل کردن هدفون به تلویزیون

وقتی امکان اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون از طریق بلوتوث خود دستگاه نباشد، می توانیم از گیرنده ها استفاده کنیم. گیرنده ها دستگاه های کوچکی هستند که با پورت هایی شبیه به جک هندزفری به تلویزیون متصل می شوند. از طرف دیگر این دستگاه ها با اتصال بی سیم به هدفون ها امکان تحرک و آزادی عمل بیشتری نیز به شما می دهند.

تنها مشکلی که ممکن است در تجربه استفاده از این واسطه های جک 3.5 میلی متری و بلوتوث تجربه کنید، کیفیت پایین تر صداست. البته بالا بودن کیفیت صدای تلویزیون و هدفون می تواند این نقیصه را جبران کند.

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش نصب محافظ تلویزیون

سه هیچ به نفع گیمرها! استفاده از Roku 

شاید بقیه ندانند، اما شما گیمرها ممکن است به ذهن تان رسیده باشد که از دستگاه های مربوط به کنسول ها برای اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون استفاده کنید. Roku را که می شناسید؟ یکی از دستگاه هایی که به شما این امکان را می دهد تا هدفون را به تلویزیون متصل کنید، کنترل های این کنسول ها هستند که iRoku نام دارند.

این کنترل ها مجهز به چند درگاه هستند که می توانید فیش هدفون تان را به آن متصل کنید تا صدای تلویزیون را از این طریق دریافت کنید. کنسول های دیگر نیز لوازم جانبی اینچنینی دارند که می توانید تهیه و استفاده کنید.

اتصال هدفون به تلویزیون با ROKU

اینو بخون حتما به کارت میاد : انواع فرمت های صوتی و تصویری تلویزیون

 هدفون های مادون قرمز!

اگر هیچ از یک روش های اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون برای شما جوابگو نبوده، می توانید بروید سراغ هدفون های RF و مادون قرمز. هدفون های Rf از همان تکنولوژی قدیمی امواج صوتی یا اصطلاحا آنالوگ بهره می برند. این هدفون ها گران نیستند، اما امواج صوتی دیگر می توانند بر کیفیت صدای دریافتی شما تاثیرگذار باشند.

در مقابل هدفون هایی که از فناوری مادون قرمز بهره می برند، کیفیت صدای پایداری دارند و هیچ چیز نمی تواند باعث اختلال در انتقال صدای آن ها شود.

برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان تعمیرات تلویزیون با ما تماس بگیرید. 

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩