اشتراک گذاری

نحوه از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون

از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون کار سختی است اما نیاز به دقت و رعایت چند نکته دارد که ما در بخش‌های بعدی مرحله به مرحله آنها را با شما در میان می‌گذاریم. تمیز کردن صفحه تلویزیون به روشی درست در کیفیت تصویر تلویزیون نقش بسزایی دارد. بدیهی است استفاده از لوازم نادرست برای تمیز کردن می تواند منجر به صدمه دیدن تلویزیون یا ظاهر شدن رگه هایی بر روی صفحه نمایش آن شود. ما لیستی از همه کارهایی که برای تمیز کردن تلویزیون و از بین بردن لکه صفحه تلویزیون باید انجام دهید را با شما به اشتراک می‌گذاریم تا بتوانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

نحوه از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون

روش از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون

مرحله اول: تلویزیون را خاموش کنید

خاموش بودن تلویزیون به شما کمک می کند تا گرد و غبار و کثیفی را بسیار راحت تر تشخیص دهید. قبل از شروع به تمیز کردن، تلویزیون خود را خاموش کنید و چند دقیقه به آن فرصت دهید تا خنک شود. 

در حالی که منتظر هستید، می توانید لوازم نظافت و دستکش هایی را که برای شروع نیاز دارید آماده کنید. پوشیدن دستکش ضروری نیست، اما اگر پوست حساسی دارید، می تواند به محافظت از دستان شما کمک کند. 

تمیز کردن تلویزیون خنک به شما نتیجه بهتری از تمیز کردن تلویزیون در زمانی که گرم است می‌دهد. نمایشگرهای گرم می توانند به محصول تمیزکننده شما واکنش نشان دهند و رگه هایی را پشت سر بگذارند. پس شاید مهم‌ترین گام برای از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون همین پیشگیری باشد.

مرحله دوم: صفحه نمایش را با یک دستمال میکروفیبر گردگیری کنید

مزیت پارچه های میکروفیبر این است که سطح تلویزیون شما را خراش نمی دهد. برای پاک کردن گرد و غبار صفحه تلویزیون، یک پارچه میکروفایبر بردارید و به آرامی صفحه را بالا و پایین کنید. پارچه را بعد از هر بار کشیدن به تلویزیون بتکانید تا گرد و غبار و کثیفی از بین برود.

استفاده از چنین دستمالی تاثیر بسزایی در از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون دارد. اگر پارچه میکروفیبر ندارید، می توانید به جای آن از یک تی شرت 100 درصد نخی استفاده کنید. توجه داشته باشید که هرگز نباید از دستمال کاغذی، حوله نخی یا دستمال توالت برای پاک کردن تلویزیون خود استفاده کنید. این موارد می‌توانند صفحه را خراش دهند.

مرحله سوم: از گردگیر الکترواستاتیک به عنوان جایگزین میکروفیبر استفاده کنید

اگر پارچه میکروفیبر در دست ندارید، گردگیر الکترواستاتیک جایگزین مناسبی است. این گردگیرها از الکتریسیته ساکن برای جذب گرد و غبار و پرز استفاده می کنند و به این ترتیب راهی آسان برای تمیز کردن صفحه تلویزیون هستند بدون آنکه خراشی ایجاد کنند. از گردگیر استفاده کنید تا به آرامی صفحه تلویزیون خود را پاک کنید.

وقتی گردگیری تمام شد، گردگیر خود را بشویید و آویزان کنید تا خشک شود تا برای دفعه بعد تمیز شود. البته این مرحله تأثیری در از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون ندارد و فقط برای گردگیری مناسب است.

مرحله چهارم: قاب پشت را با یک پارچه میکروفیبر تمیز کنید

قاب پلاستیکی سخت نسبت به خود صفحه نمایش حساسیت کمتری دارد. شما می‌توانید از پارچه میکروفیبر یا گردگیر برای پاک کردن آن استفاده کنید. این کار را بلافاصله پس از گردگیری صفحه نمایش خود انجام دهید تا بتوانید فوراً کثیفی آن را از بین ببرید. اگر تلویزیون شما دریچه هایی در طرفین یا پشت دارد، آن ها را نیز با پارچه پاک کنید.

مرحله پنجم: لکه ها را با آب مقطر تمیز کنید

برای از بین بردن لکه روی صفحه نمایش می‌توانید از آب مقطر استفاده کنید. آب مقطر به راحتی می‌تواند صفحه نمایش شما را تمیز و بدون لک کند. یک پارچه میکروفیبر جدید و تمیز بردارید و مقداری آب مقطر را مستقیماً روی پارچه (نه صفحه تلویزیون) بپاشید. به آرامی پارچه مرطوب را روی صفحه نمایش بکشید و به آرامی بالا و پایین بروید. اگر پارچه شما خشک شد، قبل از ادامه، چند قطره آب دیگر روی پارچه اسپری کنید.

نکته مهم: همیشه محلول پاک کننده خود را روی پارچه اسپری کنید، نه مستقیماً روی صفحه. پاشیدن مایع روی تلویزیون شما می تواند باعث ورود آب به داخل تلویزیون و آسیب آن شود.

آب مقطر چیست؟

آب مقطر که ما پیشنهاد می‌کنیم برای از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون از آن استفاده کنید کاملاً خالص است (حتی حاوی مواد معدنی نیست). بهتر است از آب مقطر استفاده کنید چون هیچ چیز اضافی که ممکن است به تلویزیون شما آسیب برساند در آن وجود ندارد.

مرحله ششم: پنل تلویزیون را با سرکه سفید رقیق شده تمیز کنید

اگر با طی مراحل فوق همچنان صفحه نمایش شما کثیف به نظر می رسد، محلولی 1:1 با آب و سرکه سفید درست کنید. در یک بطری اسپری، مقدار مساوی آب مقطر و سرکه سفید را مخلوط کنید. این کار می‌تواند به از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون کمک کند. 

مخلوط را روی یک پارچه میکروفیبر اسپری کنید، سپس به آرامی آن را در امتداد صفحه تلویزیون خود پاک کنید. سرکه سفید یک محلول پاک کننده طبیعی است که موثر اما ملایم است. لکه هایی روی صفحه تلویزیون شما باقی نمی گذارد. (ممکن است در ابتدا کمی بوی قوی داشته باشد اما به محض خشک شدن سرکه، بوی آن تبخیر می شود).

مرحله هفتم: از ایزوپروپیل الکل بجای سرکه استفاده کنید

اگر میانه خوبی با بوی سرکه ندارید محلول 1:1 با آب و ایزوپروپیل الکل درست کنید. مقدار مساوی آب مقطر و ایزوپروپیل الکل را در یک بطری اسپری مخلوط کنید، سپس مخلوط را روی یک پارچه میکروفیبر بپاشید. صفحه تلویزیون خود را با مخلوط پاک کنید و بگذارید خشک شود. ایزوپروپیل الکل به سرعت تبخیر می شود، بنابراین هیچ رگه ای روی صفحه نمایش شما باقی نمی گذارد. این روش هم برای از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون مناسب است.

مرحله هشتم: برای لکه های سرسخت از مایع ظرفشویی استفاده کنید

نسبت 10:1 آب و مایع ظرفشویی به آرامی علائم یا لکه های تلویزیون شما را پاک می کند. یک بطری اسپری را با آب مقطر پر کنید، سپس 1 تا 2 قطره مایع را به آن اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید. احتمالا یک یا چند مورد از این مراحل به از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون شما کمک کند.

نکته بسیار مهم :  از محلول‌های شیمیایی تند، مانند شوینده شیشه یا سرکه خالص، استفاده نکنید، زیرا ممکن است صفحه را خراش دهند یا لایه‌های محافظ آن را آسیب بزنند. همچنین از فشار زیاد روی صفحه یا اسپری مستقیم محلول روی آن خودداری کنید.

بهترین محلول برای پاک کردن لکه تلویزیون

برای پاک کردن لکه تلویزیون، باید از محلول‌هایی استفاده کنید که به صفحه نمایش تلویزیون آسیب نزنند. برخی از محلول های استاندارد برای پاک کردن لکه تلویزیون عبارتند از :

  • استفاده از آب مقطر و سرکه سفید به نسبت ۵۰-۵۰ در یک اسپری ، این محلول را روی یک دستمال میکروفایبر اسپری کنید و به آرامی لکه‌ها را تمیز کنید.
  • استفاده از الکل اصلاح و آب به نسبت ۱-۱ در یک اسپری.  این محلول را روی یک دستمال میکروفایبر اسپری کنید و به آرامی صفحه را پاک کنید.
  • استفاده از آب و مایع ظرفشویی به نسبت ۱۰-۱ در یک اسپری،  این محلول را روی یک دستمال میکروفایبر اسپری کنید و به آرامی لکه‌ها را تمیز کنید.

 

3.6/5 (22 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩