اشتراک گذاری

چرا شبکه های HD تصویر ندارند ؟

تبدیل شبکه های اس دی به اچ دی توسط صدا و سیما  در سال 1399 موجب افزایش کیفیت نمایش شد. هدف صدا و سیما از اقدام به تبدیل شبکه های SD به HD بهبود کیفیت نمایش بود. به هر حال همراه با این ارتقا برای بسیاری از کاربران، مشکلی جدید ایجاد شد. این مشکل نداشتن تصویر در شبکه های HD است. به عبارت دیگر، شبکه هایی که کیفیت نمایش HD دارند، گاهی هیچ تصویری ندارند.در این مقاله می خواهیم به دلایل نداشتن تصویر در شبکه اچ دی و همچنین راه حل های آن بپردازیم.

چرا شبکه های HD تصویر ندارند ؟

دلایل نداشتن تصویر در شبکه های HD

HD مخفف high definition است و مرتبط با تعداد پیکسل های تصویر است که در HD به مقدار قابل توجهی افزایش یافته است. بنابراین، اگر گیرنده تلویزیون شما دارای این قابلیت نیست، قادر به دریافت شبکه های HD نخواهید بود. توصیه میشود مقاله آموزش تنظیم DNS تلویزیون را مطالعه کنید.

دلایل تصویر نداشتن شبکه های HD در تلویزیون به عوامل مختلفی بستگی دارد برخی از این عوامل عبارتند از :

  • عدم پشتیبانی تلویزیون از کیفیت:  HD   اگر تلویزیون شما از کیفیت HD پشتیبانی نکند، نمی تواند تصاویر با این کیفیت را دریافت کرده و نمایش دهد. تلویزیون های قدیمی از کیفیت HD پشتیبانی نمی کنند.
  • مشکل در گیرنده دیجیتال : گیرنده دیجیتال دستگاهی است که امواج تلویزیونی را دریافت و به سیگنال های قابل پخش در تلویزیون تبدیل می کند. اگر گیرنده دیجیتال شما مشکل داشته باشد، ممکن است نتواند شبکه های HD را دریافت کند.
  • مشکل در آنتن تلویزیون : آنتن تلویزیون امواج تلویزیونی را از ایستگاه های فرستنده دریافت می کند. اگر آنتن تلویزیون شما مشکل داشته باشد، ممکن است نتواند شبکه های HD را دریافت کند.
  • مشکل در کابل تلویزیون : کابل تلویزیون امواج را از آنتن به تلویزیون منتقل می کند. اگر کابل تلویزیون شما مشکل داشته باشد، ممکن است نتواند شبکه های HD را دریافت کند.
  • مشکل در تنظیمات تلویزیون : ممکن است تنظیمات تلویزیون شما به گونه ای باشد که شبکه های HD را دریافت نکند. در این صورت، می توانید تنظیمات تلویزیون خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که برای دریافت شبکه های HD تنظیم شده است.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید : آموزش پاک کردن حافظه تلویزیون

حل مشکل نداشتن تصویر در شبکه های HD

ابتدا باید بگوییم صدا و سیما هیچ راه حلی برای این مشکل ارائه نداده است. تصویر نداشتن شبکه های HD یک مشکل رایج است. مساله مربوط به این است که گیرنده دیجیتال تلویزیون، از فرمت HD پشتیبانی نمی کند. باید گفت اولین کاری که برای استفاده از همه این شبکه ها با کیفیت بهتر می توانید انجام دهید، داشتن گیرنده ای است که قابلیت دریافت MPEG4، DVBS2 و HEVC را داشته باشد. بنابراین، بهترین کار برای حل مشکل تصویر نداشتن شبکه های اچ دی، تهیه یک گیرنده مناسب و سازگار با قابلیت HD است. البته در موارد کمی امکان دارد. خرابی برد تی کان باعث این مشکل شده است. این مقاله برای شما مفید است دلایل پیکسل سوختگی تلویزیون .

اگر تلویزیون شما گیرنده دیجیتال داخلی دارد و دارای قابلیت HD نیست، باید یک گیرنده مجزا بخرید که دارای قابلیت اچ دی باشد. همچنین اگر پس از اینکه در تلویزیون خود شبکه های HD را تنظیم و دریافت کردید، صدا داشتید اما تصویر نیامد، ممکن است ایراد از بک لایت باشد. در این صورت نیاز به تعویض یا تعمیر بک لایت است.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد علت نداشتن تصویر در شبکه های HD برای شما توضیح دادیم. سپس سعی کردیم نکاتی را در مورد حل این مساله به شما بگوییم. اگر در این مورد سوال بیشتری دارید، همکاران ما می توانند در خدمت شما باشند. همچنین در صورت نیاز به تعمیر تلویزیون خود می توانید با پشتیبان ما تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩