اشتراک گذاری

چرا شبکه های HD تصویر ندارند ؟

تبدیل شبکه های اس دی به اچ دی توسط صدا و سیما  در سال 1399 موجب افزایش کیفیت نمایش شد. هدف صدا و سیما از اقدام به تبدیل شبکه های SD به HD بهبود کیفیت نمایش بود. به هر حال همراه با این ارتقا برای بسیاری از کاربران، مشکلی جدید ایجاد شد. این مشکل نداشتن تصویر در شبکه های HD است. به عبارت دیگر، شبکه هایی که کیفیت نمایش HD دارند، گاهی هیچ تصویری ندارند.در این مقاله می خواهیم به دلایل نداشتن تصویر در شبکه اچ دی و همچنین راه حل های آن بپردازیم.

چرا شبکه های HD تصویر ندارند ؟

دلایل نداشتن تصویر در شبکه های HD

HD مخفف high definition است و مرتبط با تعداد پیکسل های تصویر است که در HD به مقدار قابل توجهی افزایش یافته است. بنابراین، اگر گیرنده تلویزیون شما دارای این قابلیت نیست، قادر به دریافت شبکه های HD نخواهید بود.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید : آموزش پاک کردن حافظه تلویزیون

حل مشکل نداشتن تصویر در شبکه های HD

ابتدا باید بگوییم صدا و سیما هیچ راه حلی برای این مشکل ارائه نداده است. تصویر نداشتن شبکه های HD یک مشکل رایج است. مساله مربوط به این است که گیرنده دیجیتال تلویزیون، از فرمت HD پشتیبانی نمی کند. باید گفت اولین کاری که برای استفاده از همه این شبکه ها با کیفیت بهتر می توانید انجام دهید، داشتن گیرنده ای است که قابلیت دریافت MPEG4، DVBS2 و HEVC را داشته باشد. بنابراین، بهترین کار برای حل مشکل تصویر نداشتن شبکه های اچ دی، تهیه یک گیرنده مناسب و سازگار با قابلیت HD است. البته در موارد کمی امکان دارد. خرابی برد تی کان باعث این مشکل شده است.

اگر تلویزیون شما گیرنده دیجیتال داخلی دارد و دارای قابلیت HD نیست، باید یک گیرنده مجزا بخرید که دارای قابلیت اچ دی باشد. همچنین اگر پس از اینکه در تلویزیون خود شبکه های HD را تنظیم و دریافت کردید، صدا داشتید اما تصویر نیامد، ممکن است ایراد از بک لایت باشد. در این صورت نیاز به تعویض یا تعمیر بک لایت است.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد علت نداشتن تصویر در شبکه های HD برای شما توضیح دادیم. سپس سعی کردیم نکاتی را در مورد حل این مساله به شما بگوییم. اگر در این مورد سوال بیشتری دارید، همکاران ما می توانند در خدمت شما باشند. همچنین در صورت نیاز به تعمیر تلویزیون خود می توانید با پشتیبان ما تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩