اشتراک گذاری

رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون

گاهی مواقع صفحه نمایش لپ تاپ برای تماشای محتوای مورد نظر شما چندان مناسب نیست. بنابراین لازم است لپ تاپ را به تلویزیون بزرگ متصل کرده و از تماشای آن لذت ببرید. در حین برقراری این اتصال ممکن است مشکلاتی رخ دهد و با وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون تجربه استفاده از نمایشگر بزرگ را از دست بدهید. در این مبحث به مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون می پردازیم و راهکار های رفع آن ها را بیان می کنیم.

وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون

وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون به دلیل مشکلات هندشیک کابل HDMI

یکی از دلایلی که تکنولوژی HDMI به دنیا معرفی شد، راحت تر کردن اتصال وسایل الکترونیکی به یکدیگر است. در صورتی که هندشیک کابل HDMI به درستی کار نکند، رمز گذاری HDCP که در سیگنال HDMI وجود دارد، قادر به شناسایی یک یا چند وسیله نیست. در نتیجه سیگنال های درست از مبدا به مقصد انتقال نمی یابند و باعث وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون می شود.

صدا و تصویر تلویزیونت هماهنگ نیست و مشکل داره؟😫😥 مقاله عدم هماهنگی صدا و تصویر در تلویزیون به دلایل و راهکارای رفع این مشکل اشاره کرده!😉👏

برای رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون چه کنیم؟

اگر با مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون مواجه شدید، لازم است از طریق زیر برای رفع آن اقدام کنید:

کابل رابط HDMI را بررسی کنید

غالبا پورت ورودی کابل های HDMI از مقاومت لازم برخوردار نیستند و برخی مواقع با تکان یا لغزش هایی روبرو می شوند. در این حالت با کوچک ترین برخورد امکان قطعی تصاویر وجود دارد. به این ترتیب به منظور رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون می توانید کابل های قفل شونده به کار ببرید.

ترتیب روشن کردن دستگاه ها را تغییر دهید

در صورتی که با مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون مواجه شده اید، می توانید ترتیب روشن کردن دستگاه ها را تغییر دهید. به عنوان مثال چنانچه عادت دارید ابتدا تلویزیون را روشن کرده و پس از آن لپ تاپ را روشن کنید، این بار متفاوت عمل نمایید. ابتدا لپ تاپ را روشن کرده و سپس اقدام به روشن کردن تلویزیون نمایید.

ورودی ها را تغییر دهید

چنانچه با انجام مراحل بالا مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون برطرف نشد، لازم است ورودی اتصال تلویزیون را عوض کرده و به قسمت دیگر متصل کنید

تلویزیونت هی روی لوگو میمونه و نمیدونی چیکار باید کنی تا درست بشه؟😫😥 مقاله گیر کردن تلویزیون روی لوگو با ترفندهایی که گفته به راحتی و فوری مشکلت رو حل میکنه!😉👏

تنظیمات مربوط به کیفیت و رزولوشن تصویر را مورد بررسی قرار دهید

در صورتی که اتصال HDMI لپ تاپ به تلویزیون با مشکل مواجه شده باشد، ممکن است به دلیل عدم تنظیم و عدم هماهنگی رزولوشن تصویر لپ تاپ با تلویزیون بوده باشد. به همین دلیل باید توجه کنید کیفیت تصویر خروجی مبدا را روی Auto Save تنظیم نمایید تا هماهنگی داشته باشد. چنانچه مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون همچنان برقرار بود، لازم است دستگاه ها را خاموش و روشن کنید تا مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون رفع شود.

از روند حذفی کمک بگیرید

روند حذفی را در موقعیت هایی به کار می برند که اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق سینمای خانگی انجام می شود. در این حالت اگر تصاویر خروجی خوبی نداشتید یا برای انتقال صدا و تصاویر به مشکل خوردید، لازم است وسیله ها را به صورت جداگانه به لپ تاپ و تلویزیون متصل کنید تا مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون رفع شود. رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در اکثر مدل های لپ تاپ با روش یکسانی رفع می شود. در صورتی که لپ تاپ شما برند سونی است می توانید از کارشناس تعمیر لپ تاپ سونی راهنمایی بگیرید. 

4.5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید