اشتراک گذاری

نشانه ها و دلایل خرابی مین برد تلویزیون ال جی

تعمیر مین برد تلویزیون ال جی و دیگر برندها گاهی بسیاری از مشکلات عملکردی این دستگاه را برطرف می کند. برد اصلی با بیشتر اجزای تلویزیون ارتباط دارد و به همین دلیل خرابی این قطعه ممکن است مشکلات مختلفی را در دستگاه ایجاد کند. اگر اخیرا مشکلاتی در روند روشن و خاموش شدن تلویزیون تان ایجاد شده است و مثلا تلویزیون روی لوگو هنگ می کند، دیر روشن می شود، مدام خاموش و روشن می شود و یا حتی صدای آن مشکل دارد، احتمالا برد آسیب دیده است. در ادامه نکاتی را در مورد تعمیر مین برد تلویزیون ال جی و علائم خرابی این قطعه بررسی می کنیم. برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه و مشاوره رایگان با نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی تماس بگیرید.

نشانه ها و دلایل خرابی مین برد تلویزیون ال جی

هزینه تعمیر مین برد تلویزیون ال جی

هزینه تعمیر مین برد تلویزیون lg و سایر برندها با توجه به اقداماتی که تکنسین انجام می دهد و البته شدت خرابی این قطعه متفاوت است. معمولا برای تعمیر مین برد، اجزای آن تعمیر یا تعویض می شوند. این کار هزینه چندان زیادی ندارد و نمی توان آن را در فهرست خدمات گران قیمت تعمیرات تلویزیون جای داد. با این حال بهتر است صبر کنید تا عملیات عیب یابی مین برد توسط تعمیرکاران به پایان برسد تا یک قیمت حدودی و تقریبی در مورد هزینه تعمیر برد تلویزیون ال جی به شما اعلام کنند؛ البته این مبلغ تقریبی است و امکان تغییر آن وجود دارد. توصیه می شود مقاله شارژ با پورت USB تلویزیون برابر با سوختگی مین برد است! را مطالعه کنید.

دلایل خرابی مین برد تلویزیون lg

یکی از مهم ترین عواملی که موجب آسیب دیدگی و گاها از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود، اتصال کابل HDMI غیراستاندارد است. اگر کابل استاندارد نبوده و یا ایراد داشته باشد، سی پی یو می سوزد و به دنبال آن برد اصلی هم به شدت آسیب می بیند. اما دلایل دیگری مثل نوسان‌ های برق، آبخوردگی تلویزیون، استفاده از گیرنده داخلی، استفاده مداوم و طولانی مدت از تلویزیون، دستکاری منوی سرویس، استفاده مداوم از wifi و LAN هم باعث خرابی برد اصلی تلویزیون می شوند. در صورت بروز هریک از این موارد و آسیب دیدگی برد، باید هرچه سریع تر اقدام به تعمیر مین برد تلویزیون ال جی کنید قطعات دیگر در معرض آسیب دیدگی قرار نگیرند.

نشانه ‌های خرابی مین برد تلویزیون ال جی

خوشبختانه خرابی برد اصلی تلویزیون، نشانه هایی دارد که این مسئله را به کاربر هشدار می دهند. با دیدن این علائم خواهید دانست که برد اصلی تلویزیون شما آسیب دیده و باید هرچه زودتر کاری برای تعمیر مین برد تلویزیون ال جی انجام دهید. در ادامه مهم ترین نشانه های خرابی مین برد تلویزیون lg را بررسی می کنیم که البته در دیگر برندها هم صدق می کنند.

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون lg

اگر تلویزیون بر روی استند بای و یا چراغ قرمز رنگ قفل کرده باشد و دستگاه روشن نشود، هم برد اصلی آسیب دیده و هم احتمالا پردازنده یا cpu آن سوخته است. معمولا امکان تعمیر مین برد تلویزیون ال جی در این شرایط وجود دارد و نیازی به تعویض این قطعه نیست. بدین منظور باید cpu  را ریبال (Re-Ball) کرده و یا آن را تعویض کرد.

نمایش لوگو و خاموش شدن تلویزیون ال جی

نمایش لوگو و خاموش شدن دستگاه هم گاهی نشان دهنده خرابی مین برد تلویزیون است. حتی گاهی تلویزیون به محض روشن شدن خاموش می شود. معمولا در این شرایط آی سی فلش و یا cpu آسیب دیده اند و مشکل با تعمیر مین برد تلویزیون ال جی برطرف می شود.

هنگ کردن تلویزیون lg

یکی دیگر از علائم خرابی برد تلویزیون، هنگ کردن مداوم این دستگاه است. به این معنی که بعد از روشن شدن تلویزیون، دستگاه بر روی نمایش لوگو قفل شده و می ماند. در این شرایط هم نیاز به تعمیر مین برد تلویزیون lg است تا مشکل حل شود.

ریست شدن تلویزیون و حذف تمام کانال ‌ها بعد از خاموش کردن

اگر بعد از هر بار روشن و خاموش کردن تلویزیون، تنظیمات و کانال‌ های دستگاه پاک شده و نیاز به تنظیم مجدد آن باشد، یعنی آی سی فلش آسیب دیده و باید تعویض شود. برای تعمیر مین برد تلویزیون ال جی در این شرایط باید عملیات پروگرام آی سی را انجام داده و یا این قطعه را تعویض کرد.

ایجاد خطوط رنگی در تصویر تلویزیون ال جی

گاهی خطوط رنگی ایجاد شده در تصویر هم تنها با تعمیر مین برد تلویزیون ال جی از بین می روند. در این شرایط، رنگ‌ ها به هم ریخته و حتی تصاویر به صورت نگاتیوی نمایش داده می ‌شوند. حتی ممکن است در این شرایط امکان تعمیر برد اصلی وجود نداشته و حتما نیاز به تعویض این قطعه باشد.

کار نکردن خروجی‌ های HDMI و AV تلویزیون lg

اگر خروجی‌های HDMI و AV تصویری را نمایش ندهند، می توان با تعمیر مین برد تلویزیون lg مشکل را برطرف کرد. البته تعویض مین برد مطمئن تر است و احتمال بروز مجدد مشکل را از بین می برد.

تعویض مین برد تلویزیون ال جی

اگر برد سوخته باشد، امکان تعمیر مین برد تلویزیون ال جی و سایر برندها وجود ندارد. در این صورت باید از برد جدید در تلویزیون استفاده کرد تا دستگاه به درستی و بدون ایراد کار کند. در صورت نیاز به تعویض مین برد تلویزیون ال جی مطمئن شوید که قطعه جدید اورجینال است. قطعات غیر اورجینال کیفیت خوبی ندارند و به همین دلیل ممکن است مشکلاتی را در عملکرد تلویزیون ایجاد کنند.

تعمیرات مین برد ال جی

پیش از هرگونه اقدامی برای تعمیر مین برد تلویزیون ال جی یا تعویض آن، باید مطمئن شد که این قطعه واقعا آسیب دیده است. گاهی علائم خرابی مین برد با نشانه های آسیب دیدگی دیگر قطعات مشترک هستند و تشخیص درست این مسئله، بسیار مهم است. پس از عیب یابی تلویزیون و اطمینان از خرابی برد، برای تعمیرات مین برد ال جی باید قطعات آن بررسی شوند. اگر مراحل باز و بسته کردن برد و تعمیر و تعویض این قطعه به درستی انجام نشوند، ممکن است دیگر اجزای تلویزیون هم آسیب ببینند. بنابراین برای این کار حتما از تکنسین های مجرب تعمیرات تلویزیون کمک بگیرید. همکاران ما در تی وی مانیتور، برای ارائه تخصصی ترین خدمات تعمیر مین برد تلویزیون در خدمت شما هستند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩